ANASAYFA   İLETİŞİM

 

T.C.
KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Sayın Bina Yöneticisi;

          04 Mayıs 2018 tarih ve 30411 sayılı Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren Asansör Periyodik Yönetmeliği hükümlerine göre bina yöneticisi, kullanıcıların can ve mal güvenliğinin tam olarak sağlanması amacı ile gerek kullanım hatalarından, gerekse harici müdahalelerden meydana gelebilecek tehlikelerin önlenmesi için asansörleri yılda en az bir kere kontrolünü yaptırmaktan sorumludur. Yine aynı yönetmelikte, Belediyeler,  sınırları içerisindeki her asansörün yılda en az bir kez A tipi Muayene Kuruluşu tarafından kontrol edilmesini sağlamaktan ve yıllık kontrolün yapılıp yapılmadığını denetlemekten sorumlu kılınmıştır.

          Belediyemiz, bu nedenle ilçe sınırımız içinde bulunan yapılardaki asansörlerin yıllık kontrolünü, anılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde, 31.12.2022 tarihine kadar gerçekleştirmek üzere akredite A tipi Muayene Kuruluşu olan Kontest Muayene ve Belgelendirme Hizmetleri Limited Şirketi ile bir protokol imzalamıştır.
2021 yılı için asansör yıllık kontrol bedeli 

DURAK SAYISI

0-5

6-10

11-15

16-20

21-25

26-30

> 30

KONTROL ÜCRETİ

368,16 TL

416,54 TL

489,70 TL

587,64 TL

685,58 TL

783,52 TL

881,46 TL

KDV Dâhil olarak belirlenmiştir.

          Binanızda bulunan asansörün/asansörlerin yıllık kontrolünü gerçekleştirmek üzere yakalarında tanıtım kartları olan Kontest Muayene ve Belgelendirme Hizmetleri Limited Şirketi muayene personeli tarafından yıllık kontrole ilişkin muayene hizmeti bakımcı firma personeli nezaretinde gerçekleştirecektir. Kontrol çalışmaları sırasında muayene personeline yardımcı olmanızı, kontrol sonrası raporlarınızı alarak, raporda belirtilen eksik ve hataları gidermenizi, binanızdaki asansörlerin güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamanızı bekliyoruz.

          Asansörün/Asansörlerin kontrolü sonucunda hazırlanan raporun, aşağıda iletişim bilgisi verilen Kontest Muayene ve Belgelendirme Hizmetleri Limited Şirketinden alınması zorunludur. Anılan Yönetmelik, bu raporda asansöre ilişkin can ve mal güvenliğini ilgilendiren eksik ve hatalar varsa giderilmesini zorunlu kılmakta ve giderilene dek asansörün işletilmesine izin vermemektedir.

          Anılan yönetmelik gereği yapılacak Asansörlerin Yıllık Kontrolleri hizmetinin yerine getirilmesinde göstereceğiniz duyarlılık ve işbirliği için şimdiden teşekkür eder, sağlık ve esenlikler dilerim.

Saygılarımla,

İletişim Bilgileri: Kontest Muayene ve Belgelendirme Hizmetleri Limited Şirketi
                              Asansör Kontrol Merkezi Karaman İrtibat Bürosu
Adres                   : Mansurdede mah. 72. sk. Akyapı İş Merkezi No: 2 / 4 - KARAMAN
Tel                       : 0 850 441 13 32
Cep                      : 0 539 773 41 07 (Mehmet KILIÇARSLAN / Makine Müh.)

 
 

© 2012 Karaman Belediyesi