ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
DİL BAYRAMI ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

        Karaman Belediyesi tarafından düzenlenen 739. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri bugün başlıyor. 

        Türk Dili'nin resmi dil oluşunun 739. yıldönümü kutlamaları Karaman'da başlıyor. Kutlamalar kapsamında bugün (12.05.2016) saat 10.00'da KMÜ Konferans Salonu?nda Ünikop Bölge Üniversiteleri Karaman buluşmaları ve Türkçe konulu konferans düzenlenecek. 

        Karaman Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl restore edilen Sekiçeşme Mahallesi'nde bulunan tarihi ev "Yunus Emre Evi" adıyla saat 13.30 da açılacak.

        Kutlamalar kapsamında  bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ata sporumuz yağlı güreş turnuvası saat 15.00'da Kemal Kaynaş Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Turnuvada ünlü pehlivanlar yarışacak.

Kutlamaların ilk günü saat 20.30'da Aktekke Kent Meydanı'nda düzenlenecek olan Aykut Kuşkaya ve Sinan Yağmur Konseri ile sona erecek. Konser boyunca sanatçı Aykut Kuşkaya birbirinden güzel Yunus Emre İlahileri'ni seslendirecek. Ardından Aşkın Gözyaşları kitabının yazarı Sinan Yağmur sahne alacak ve Yunus Emre'yi anlatacak.

13 Mayıs 2016 Cuma

        Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri'nin ikinci gününde saat 09.00' Kent Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar Hz. Mevlana ve Hz. Yunus'a Sevgi Yürüyüşü yapılacak. 

        Saat 10.00'daki Çelen Sunma programının hemen ardından Karaman Turizm Merkezi ve Sergi Açılışı yapılacak. Karaman Belediyesi tarafından Turizm ve Bilgi Merkezi'ne dönüştürülen Tarihi Taş Bina'da gerçekleştirilecek olan açılışta aynı zamanda Turizm ve Bilgi Merkezi'nin tanıtımı yapılacak.

        Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlenen Yunus Emre Hoşgörü Sofrası bu yılda saat 11.30'da Yunus Emre Camii avlusunda kurulacak.

        Bir diğer ayağı Ermenek İlçesi'nde gerçekleştirilen anma etkinlikleri kapsamında saat 14.00'da Karamanoğlu Mehmet Bey'i Anma Etkinlikleri yine Ermenek'te düzenlenecek. 

        Bu yıl Karaman Belediyesi ile  Azerbaycan'ın Şeki Belediyesi kardeşliğini ilan ediyor. Düzenlenen protokol töreni ile Karaman ve Şeki Belediyeleri Kardeş şehir ilan edilecek.

        Saat 15.30'da Piri Reis Kültür Merkezi 2016 Türk Dünyası Kurultayı ve Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları Tanıtımı gerçekleştirilecek.

        739. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Etkinliklerinin en son ayağı ise Bosna Hersek'te düzenlenen Türkçe Kurultayı ile son bulacak.
Karaman Belediyesi olarak tüm vatandaşları düzenlediğimiz etkinliklere davet ediyoruz


 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 12.05.2016 08:55
Okunma Sayısı : 3965
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi