ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR PARKI TAMAMLANIYOR
   
        Karaman’ın en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar tamamlanıyor. Bu devasa parkın yaz aylarında Karaman halkının hizmetine sunulması bekleniyor.
   
        Karaman Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve kent tarihinin en büyük yeşil ve sosyal alan projesi olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar sona geldi. Sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacak binaları, spor alanları, asma köprüsü ve suni göleti tamamlanan parkın, oturma alanları ve aydınlatması ile araç ve yürüyüş yollarındaki peyzaj düzenlemeleri devam ediyor.
   
        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Türk Dünyası Kültür Parkı’nın hizmete girmesiyle birlikte şehrin çekim merkezi haline geleceğini ifade ederek; vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla piknik yapıp vakit geçirebilecekleri güzel bir mekâna kavuşacaklarını söyledi. Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
       
        “Sahip olduğu fonksiyonları ve geniş alanı ile bir büyük projeyi daha tamamlamak üzereyiz. Türk Dünyası Kültür Parkı içerisinde; teras alanı ile birlikte toplam 4000 m² kır lokantası, mescit, kültür evi-müze, 5350 m² suni gölet, gölet üzerinde 40 metre açıklığa sahip asma köprü, 1450 m² yürüyüş ve bisiklet parkuru, kamelyalar, çocuk oyun grupları, wcler, lavabolar, yürüyüş yolları ve otoparklar bulunuyor.
        Sosyal ve kültürel amaçlı kullanılacak yapılar, spor alanları, asma köprü ve suni gölet gibi donatılar tamamlandı. Oturma alanları, aydınlatma, otopark, araç ve yürüyüş yollarında ise çalışmalar ve peyzaj düzenlemeleri tüm hızıyla sürüyor.
        Vatandaşlarımızın son derece ferah bir ortamda keyifle vakit geçirebileceği, piknik yapabileceği, spor ve çeşitli etkinliklerde bir araya gelebileceği bu park sadece Karaman'ın değil bölgemizin en güzel sosyal ve yeşil alan projesi olacak. Çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. İnşallah önümüzdeki aylar içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz.” 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 10.04.2018 11:17
Okunma Sayısı : 2029
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi