ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
741. TÜRK DİL BAYRAMI VE YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

        2-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan 741. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri açılış programıyla başladı.

        Bugün (2 Mayıs 2018 Çarşamba) saat 09.30’da Karamanoğlu Mehmet Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış programına; Vali Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

         Programın açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, KMÜ Ritim Grubunun gösterisiyle devam etti. Türk Sanat Müziği Konseri ve Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün konuşmasının ardından açılış programı halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

        Açılış programının ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin akademik birimlerine ait tanıtım stantlarını gezildi, kültür ve spor salonundaki Kitap Fuarının açılışı gerçekleştirildi. Fuar açılışının ardından fotoğraf sergisinin gezilmesiyle devam eden program, hıdrellez şenlikleriyle sona erdi. Açılış programı ile birlikte ünlü yazarlar Fatih Babaoğlu, Hüseyin Muşmal, Ahmet Melih Karauğuz, Asım Gültekin, Abdurrahman Dilipak ve Turgay Güler’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşiler düzenlendi.

        13 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri’nin 3 Mayıs 2018 Perşembe günkü programı şöyle:

Saat 11.00    Söyleşi – Ahmet Melih Karauğuz – İmza        SKS 2 Nolu Konferans Salonu
Saat 14.00    Söyleşi – Mustafa Aydoğan – İmza                SKS 2 Nolu Konferans Salonu
Saat 16.00    KMÜ Spor Oyunları Ödül Töreni                Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu
Saat 17.00    Ahmet Bulut-Ramazan Kayan-İmza               Kitap Fuar Alanı
Saat 20.00    Yazlık Sinema Gösterimi                                Amfi Tiyatro 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 02.05.2018 15:49
Okunma Sayısı : 1423
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi