ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
ON BİNLER DEMOKRASİ NÖBETİNDE BULUŞTU

        15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü nedeniyle Karaman’da on binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile meydanı doldurdu.

        15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı için Karaman’da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Sabah şehitlik ziyaretleri ile başlayan programlar, akşam da Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki demokrasi nöbeti ile devam etti. Meydanı dolduran binlerce vatandaşımız; ezgiler, marşlar, milli ve manevi duyguları zirveye çıkaran müzikler eşliğinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden halka hitaben yaptığı konuşmayı canlı olarak izlediler.

15 Temmuz Sergisi Açıldı

        15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Hatuniye Medresesi’nde resim sergisi açıldı. Serginin açılışına; Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Daire müdürleri, 15 Temmuz Şehidi Muhammed Yalçın’ın ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlar Ellerinde Bayraklarla Milli Birlik Yürüyüşüne Katıldı

        Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş düzenlenen Milli Birlik Yürüyüşüne katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ile Atatürk Bulvarı üzerinden İsmet Paşa Caddesi’ni takip ederek meydana tekrar dönen kalabalığa; Karaman Valisi Fahri Meral, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, genci-yaşlısı, kadını ve erkeği ile binlerce vatandaşımız eşlik etti. Saygı duruşunda bulunulmasının ardında kalabalık hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Başkan Çalışkan: “Bu Millete El Uzatanlara Asla İzin Vermeyeceğiz”

        Burada meydanı dolduran vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ örgütünün ihanetini ve milletimizin bu kalkışmaya karşı destansı direnişini anlatarak: ”Bize yapılan bu hainliği asla unutmayız ve unutturmayız. Buradan herkes duysun, hainler duysun, bu millet olduğu süre içerisinde hiç kimse birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, bayrağımıza, ezanımıza ve vatanımıza göz dikemez” dedi.

        15 Temmuz Şehidimiz Muhammed Yalçın’ın Babası Selahattin Yalçın, AK Parti Karaman Milletvekilleri Selma Oğuzhan Eser ve Recep Şeker ile Karaman Valisi Fahri Meral de vatandaşları selamlayarak, 15 Temmuz şehitlerini andı ve hain darbe girişimi ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlattı.

Karaman Belediyesi İkramda Bulundu

        Saatler 00.13'ü gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de tüm camilerimizde şehitlerimiz için salalar okundu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, sabahın ilk ışıklarına kadar Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edilerek, görüntüler izlenerek ve milli ve manevi duyguları zirveye çıkaran müzikler dinlenerek devam etti. 

        Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü gece boyunca meydanı dolduran vatandaşlarımıza; su, dondurma ve sıcak çorba ikramında bulunarak 15 Temmuz temalı şapkalar dağıttı. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 16.07.2018 12:22
Okunma Sayısı : 1016
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi