ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    AHMET YESEVİ CAMİİ YILSONUNA KADAR İBADETE AÇILACAK
          
        Karaman Valisi Fahri Meral ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Er ile birlikte yapımı devam eden Ahmet Yesevi Camii’nde incelemelerde bulundu.
   
        Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen ve kent mezarlığı yanında inşaatı devam eden Ahmet Yesevi Camii’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Er, 3 bin 800 metrekarelik alanda çalışmaları devam eden Ahmet Yesevi Camii'nde incelemelerde bulundu.
   
        Ahmet Yesevi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Emin Uyan, çalışmaların son durumu hakkında heyete bilgi vererek; üstü kapalı musallası, cenazeler için yıkama yeri, soğutma bölümleri, taziye salonları ve 2 bin kişinin aynı anda saf tutacağı Ahmet Yesevi Camii’nin bu yılın sonuna kadar tamamlanıp ibadete açılmasını beklediklerini ifade etti.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 20.08.2018 17:13
Okunma Sayısı : 1289
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi