ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
   
        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Demokrasimizin temel taşı, vatandaşlarımızın güzide temsilcisi ve hizmetkârı muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ediyorum" dedi.
   
        19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
        “Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel ayaklarından biri olan Muhtarlık idaresi, yüzyılları aşkın bir süredir görev yapan büyük bir teşkilattır. Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören muhtarlıklarımız aynı zamanda halkın sesi olmaktadır.
   
        Özellikle Cumhurbaşkanımızın ülke genelindeki muhtarlarımızla belirli periyotlarda bir araya gelerek hasbıhal etmesi, muhtarlık müessesine verilen öneme en güzel örnektir. Bizler mahalli idareciler olarak muhtarlar olmadan asla başarılı olamayız. Muhtarlarımızla karşılıklı istişare ve fikir alışverişinde bulunarak şehrimizin problemlerine çare üretiyoruz. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olarak görevlerini büyük bir azim ve kararlılıkla yürüten muhtarlarımız bizim başımızın tacıdır. İstişare kültürünü gelenek haline getirdiğimiz ilimizde, muhtarlarımız ile birlikte şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için elbirliği ve gönül birliğimizi sürdüreceğiz.
   
        Bu vesileyle demokrasimizin mihenk taşı olan muhtarlarımızın bu güzel gününü kutluyor, mahalli idarelerimizin gözbebeği olan muhtarlarımıza selam, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”


 
Eklenme Tarihi : 19.10.2018 10:25
Okunma Sayısı : 845
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi