ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇALIŞKAN'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
    

        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıldönümü nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

        “Tarihi eşsiz kahramanlıklarla dolu olan aziz Türk Milleti, asla esarete ve baskılara rıza göstermeyen bağımsızlığına ve istiklaline kast eden hainlere ve işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla karşı gelmiş ve önemli bir zafer kazanmıştır. Malazgirt'ten beri gelen tarihi kin ve hınçları ile her yönden üzerimize saldıran emperyalist devletlerin planları, milletimizin azim ve kararlılığı ile bozuldu. Milli bir ruh ve şahlanışla küllerimizden yeniden doğduk ve 29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurduk.

        Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 95 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. 15 Temmuz ihaneti karşısında, milletimizin 250 şehit verdiği şanlı direniş, işte bu ruhun ifadesidir. O gece kadını erkeği, genci yaşlısıyla milletimizin tüm fertleri, iradelerine, değerlerine, Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkmışlardır. Devletimizin ve milletimizin bekası uğruna tereddüt etmeden göğsünü siper eden ve canını veren tüm şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle hadiseler yaşatmasın.

        Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Muasır medeniyetin ötelerine ulaşacağımıza ve tarih sahnesinde bize ait olan yeri alacağımıza inancımız tamdır. Bu vesile ile Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yılını tekrar kutluyor, ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetin kuruluşunda büyük fedakârlıklar gösteren devlet ve siyaset adamlarını minnetle anıyorum.”


 
Eklenme Tarihi : 26.10.2018 16:37
Okunma Sayısı : 1253
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi