ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    BAŞKAN KALAYCI YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK ETKİNLİĞİNE KATILDI

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması için başlatılan Yaya Öncelikli Trafik etkinliğine katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak uygulanan ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ etkinliği, Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirildi. Sürücüleri ve yayaları bilinçlendirmek için düzenlenen Yaya Geçidi Nöbeti etkinliğine; Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Bürokratlar ve öğrenciler katıldı. Programda; yaya öncelikli trafik uygulamasına dikkat çekildi, Vali Fahri Meral ile Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da, görme engelli Berathan Gardaş ve fiziksel engelli Damla Ovalı ile birlikte farkındalık oluşturmak için yaya geçidini kullanarak yolun karşısına geçtiler. Etkinliğin sonunda ise Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya ilişkin hazırlatılan broşürler dağıtıldı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, sürücülerin yaya geçitlerinde yayalara karşı daha duyarlı olmaları için başlatılan bu kampanyayı desteklediklerini belirterek; şehir içindeki tüm yaya geçitlerinin belirgin hale gelebilmesi için belirli periyodlarla yol çizgisi ve yaya geçidi boyama işlemlerini titizlikle yaptıklarını söyledi ve tüm sürücülere trafikte yayalara öncelik vermeleri ve dikkatli davranmaları konusunda çağrıda bulundu.

 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 02.10.2019 15:39
Okunma Sayısı : 1898
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi