ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    YENİ ENGELLİ ARAÇ PARK YERLERİ YAPILIYOR
   
Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın seçim vaatlerinden birisi olan “Engelsiz Şehir Karaman” Projesi kapsamında şehrin farklı bölgelerine engelli araç park yerleri yapılıyor.

Karaman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidinin yanına engelli araç park yerleri yapıldı. Böylelikle aracını engelli park yerine koyan engelli vatandaşlarımız yaya geçidini kullanmak için yürümeyecek.

Engelli vatandaşların her zaman öncelikli olduğunu belirten Belediye Başkanı Savaş Kalaycı; “Bizim hayalimizdeki Karaman’ın en önemli mihenk taşlarından bir tanesi de yaşadığımız bu şehrin tam manasıyla engelsiz bir şehir haline getirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda projelerimizi hazırladık. Engelsiz Şehir Karaman Projesi kapsamında engelli araç park yerlerini yaya geçitlerine yakın bir bölgeye yapıyoruz. Yakın olmayan park yerlerini ise yaya geçitlerinin yanına yaparak engelli vatandaşlarımızın yürüme mesafesini sıfıra indirmiş olacağız. Bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz ve bu şehri engelsiz bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.


 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 17.10.2019 15:42
Okunma Sayısı : 1848
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi