ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    AHMET ZEKİ VELİDİ TOGAN CADDESİ’NDE ORTA REFÜJ ÇALIŞMASI
   
Karaman Belediyesi, elektrik dağıtım şirketi tarafından elektrik tellerinin yer altına alındığı Prof. Dr. Ahmet Zeki Velidi Togan Caddesi’nde kaldırım çalışmasına başladı.
   
Karaman’ın en önemli caddelerinden biri olan Prof. Dr. Ahmet Zeki Velidi Togan Caddesi’nde, elektrik dağıtım şirketi tarafından bir süredir yürütülen çalışma tamamlandı. Bu kapsamda; caddede yer alan ve görüntü kirliliği oluşturan elektrik direkleri değiştirilerek elektrik hatları da dağıtım şirketi tarafından yer altına alındı. Söz konusu hatların tamamlanmasının ardından belediye ekipleri devreye girerek orta refüj üzerindeki yaya kaldırımını yenilemeye başladı.
   
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, “Bu çalışma sayesinde elektrik direklerinden ve tellerinden dolayı oluşan görüntü kirliliği ortadan kalkmış oluyor” dedi. Elektrik hatlarının yeraltına alınmasının ardından çalışmanın yapıldığı bölgelerde kaldırım ve peyzaj düzenlemesi yapıldığını belirten Başkan Kalaycı: “Şehrimizde görüntü kirliliğine neden olan elektrik direkleri ve telleri yapılan çalışma ile tek tek ortadan kaldırılıyor. Şu ana kadar Şehit Muhammed Yalçın Bulvarı, Kızılay Caddesi, Yeni Sanayi Sitesi gibi birçok yol ve bölgede elektrik hatları yeraltına alındı. Bu çalışmaların tamamlanmasının hemen ardından belediye olarak yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemesine başlıyoruz. Bu çalışma ile birlikte cadde ve sokaklarımız daha modern bir kent görünümüne kavuşuyor” dedi.


 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 10.12.2019 13:46
Okunma Sayısı : 1813
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi