ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    
İŞADAMI YILMAZ BABAOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Karamanlı hayırsever işadamı Yılmaz Babaoğlu, bugün (14 Ocak 2020 Salı) kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde merhum Yılmaz Babaoğlu’nu sevenleri yalnız bırakmadı.

Konya'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Yılmaz Babaoğlu için Ahmet Yesevi Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Babaoğlu’nun cenazesi Şehir Mezarlığı'na defnedildi. Cenaze törenine; Vali Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Merhumun yakınları, İlçe belediye başkanları, Daire Müdürleri, Siyasi parti yöneticileri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Sanayiciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Türkiye’nin ilk bisküvi fabrikasını kuran Yılmaz Babaoğlu, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ve eğitim alanında yaptığı hayırlarla tanınıyordu. Belediye Başkanı Savaş Kalaycı da merhum Babaoğlu için bir taziye mesajı yayımladı. Başkan Kalaycı’nın taziye mesajı şöyle: “Karamanımızın önemli şahsiyetlerinden, kamu yararına yapılan pek çok hizmete öncülük eden, Karaman sevdalısı, Bifa Bisküvi Fabrikasının Onursal Başkanı Sayın Yılmaz Babaoğlu’nun vefatı bizleri derinden üzmüştür. Kendisine Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına da baş sağlığı ve sabr-ı cemil dilerim.”


 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 14.01.2020 15:28
Okunma Sayısı : 1876
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi