ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    ASFALT VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR
   
Karaman Belediyesi, ülkeyi saran koranavirüs (Covid-19)’a rağmen asfalt ve kaldırım çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.
   
Bir yandan koronavirüs salgınıyla mücadelesini sürdüren Karaman Belediyesi, diğer yandan da hizmetlerine devam ediyor. Bahar mevsimin gelmesiyle sahadaki çalışmalarına hız veren belediye ekipleri; Kömürcüler sitesinde yol genişletme, Kırbağı Mahallesi’nde asfalt, Zembilli, Siyahser, Larende ve Yeşilada Mahallesi’nde de kaldırım çalışması gerçekleştirdi. Kömürcüler sitesinde belediye şantiyelerinin girişinde başlayıp yeni sanayi sitesine bağlanan kısımda yol genişletme çalışması başlatılırken, Kırbağı Mahallesi’nde eksik kalan iki sokak ekipler tarafından sıcak asfaltla kaplandı. Zembilli, Siyahser, Larende ve Yeşilada Mahalleleri’nde ise kaldırım çalışmaları devam ediyor.
   
Çalışmaları değerlendiren Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, yolların hem sürücüler hem de yayalar açısından güvenli ve konforlu olması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü belirterek: “Havaların düzelmesiyle birlikte sahadaki çalışmalarımıza yeniden başladık. Vatandaşlarımızın taleplerini de dikkate alarak ihtiyaç duyulan noktalarda yol yapım, asfalt, kaldırım, bakım ve onarım çalışmaları yapıyoruz. Zembilli ve Siyahser Mahallesi’nde daha önce hiç kaldırım yapılmamış sokaklarda kilitli parke kaldırım çalışması devam ediyor. Belediye şantiyelerimizin bulunduğu alanda, adliye ve yeni sanayi sitesini merkeze bağlayan işlek yolda trafiği rahatlatmak için yol genişletme ve peyzaj çalışması başlattık. Ekiplerimiz Kırbağı Mahallesi’nde yarım kalan iki sokağa da sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Bir yandan tüm dünyayı saran koronavirüs salgını ile mücadelemiz sürerken diğer yandan mahallelerimizin eksikliklerini de tamamlamaya devam edeceğiz" dedi. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 10.04.2020 15:21
Okunma Sayısı : 1173
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi