ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
   
        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında makbul olmasını temenni ediyorum. Rabbimden, bu mübarek gece vesilesiyle, İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyorum" dedi.
   
        Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan mesajında şu ifadelere yer verdi:
       
        “Bu gece, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1447’inci sene-i devriyesini idrak ediyoruz. İslam’ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz; insanların en hayırlısıydı, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di, Allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Bu bakımdan Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.
        Bizleri bir Mevlid-i Nebi’ye daha ulaştırdığı için yüce Rabbimize hamd ediyor, bu mübarek gece vesilesiyle İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini; tüm insanlığın yürek acılarını ve gözyaşlarını dindirmesini niyaz ediyor, Alemlerin Efendisi Hz. Muhammed (SAV) efendimize salâtu selam ediyorum.”

 
Eklenme Tarihi : 16.11.2018 16:56
Okunma Sayısı : 943
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi