ANASAYFA   İLETİŞİM

 
    
    BELEDİYEDEN YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ
   
Belediye ekipleri Siyahser Mahallesi Kanuni Sultan Süleyman Caddesi’nin girişindeki kavşağı yeniden düzenleyerek dönel kavşak haline getiriyor.

Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin farklı noktalarındaki kavşaklarda yeniden düzenleme çalışmaları yaparak daha modern, kullanışlı ve güvenli hale getiriyor. Siyahser Mahallesi’ndeki Siyahser Camisi önündeki çalışmalar kapsamında, kullanışsız ve güvensiz olan kavşak yeniden ele alınarak daha modern ve kullanışlı bir dönel kavşak haline dönüştürülüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Savaş Kalaycı: “Tekke Kavşağı olarak bilinen kavşakta ekiplerimiz dönel kavşak çalışmasına başladı. Daha önce üçgen kavşak şeklinde kullanılan bu güzergâhta araçların geçişi sırasında zaman zaman sıkıntılar yaşanıyordu. Dolmuş ve Belediye otobüslerinin de geçiş noktası olan bu kavşak, dönel kavşağın hizmete girmesiyle birlikte daha kontrollü ve güvenli hale gelecek. Ekiplerimiz şehrin her noktasına dağılmış durumda. Kış aylarına girmeden mahallelerde gördüğümüz altyapı ve üstyapı eksikliklerini gidermeye çalışıyoruz. Bizim tek önceliğimiz halkımız ve Karamanımızdır” dedi.


Çalışmalar Şehrin Dört Bir Tarafında Devam Ediyor

Öte yandan Karaman Belediyesi fen işleri ekipleri şehrin muhtelif bölgelerinde yol, asfalt ve kaldırım çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyor.

Gazi Dükkan Mahallesi’nde deforme olmuş sokaklar sıcak asfaltla kaplanırken Urgan Mahallesi’nde kullanılmayan eski çöplük yolu asfalt kazıyıcı ile sıyrılarak geri dönüşüm kapsamında yapımı yeni tamamlanan TEKMARSAN Sanayi içindeki yolların zemin düzenlenmesinde kullanılıyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eklenme Tarihi : 24.10.2019 16:48
Okunma Sayısı : 3174
 
 

© 2012 Karaman Belediyesi